Принцип роботи підсилювача сигналу стільникового зв’язку

У цій статті ми розглянемо принципове значення і роботу підсилювача сигналу стільникового зв’язку. Надалі ми покажемо, що на сьогоднішній день Підсилювач зв’язку на певній частоті мало. Однакові і / або схожі ситуації на двох різних об’єктах можуть мати абсолютно різний підбір обладнання. Це важливо пам’ятати.

У цій статті ми розглянемо що таке підсилювач GSM сигналу стільникового зв’язку і принцип його роботи. Наведемо принципову схему роботи системи посилення стільникового зв’язку. Дана схема є основною і на основі цієї принципової схеми будуються всі інші і відноситься до всіх частотах 2G / 3G / 4G / 5G:

Завжди і всюди, де ставиться підсилювач сигналу стільникового зв’язку, ставиться зовнішня антена, яка приймає стабільний сигнал від базової вежі. Далі ця антена по кабелю передає якісний стільниковий сигнал до підсилювача і потім підсилювач передає якісний сигнал на внутрішні антени.

За даним принципом будуються будь-які прості і складні системи посилення стільникового сигналу: будь то маленьке офісне приміщення 10 кв. м. або великий бізнес-центр площею 10000 кв. м. Різниця між невеликим та великим об’єктом в тому, що на великих використовуються більш потужні підсилювачі стільникового сигналу і система доповнюється дільниками потужності, внутрішніми антенами, можливо лінійними підсилювачами.

Основні причини відсутності стільникового зв’язку на об’єкті:

Відстань від базової вишки. Кожна стільниковий вишка має певний радіус покриття і при достатньому видаленні від неї сигнал починає згасати. В результаті користувачі мережею GSM не можуть отримати стабільний голосовий зв’язок.

  • Горбиста місцевість. Досить частий випадок відсутністю сигналу. Для стільникового сигналу будь-яку перешкоду (ліс, пагорби, гори і т.д.) є достатнім для того, щоб сигнал згас і доходив дуже низький рівень сигналу.
  • Досить товсті стіни біля будівлі (будівель), металеві перекриття, люибе стіни з матеріалу, який сильно екранує.

Як показала практика нашої роботи – часто зустрічається одразу декілька причин:

Приклад: заміський будинок в лісовій гущавині. Щільність лісу є сильним екраном + відстань до базової вежі далеко.

Рішення: піднімати високо антену GSM.
У статті посилення стільникового зв’язку на дачі своїми руками, ми розглядаємо як самостійно поміряти сигнал і вибрати собі основний блок gsm репитера

Інший приклад: офісне приміщення. У старому фонді товсті стіни (близько 1 м.), Що є дуже сильним екраном. Стіни можуть бути навіть 20 см, а вежа знаходиться фактично в прямої видимості, але через матеріалу стін сигнал гасне.

Рішення: винести антену назовні і за допомогою неї зловити якісний сигнал, далі сигнал заводимо всередину і поширюємо по приміщенню за допомогою внутрішніх антен.

Залишити відповідь