Сонячні батареї: принцип роботи та переваги

Зовсім недавно автономні системи забезпечення енергією будинків здавалися нездійсненною можливістю. Але з кожним роком популярність впевнено зростала. Навіть незважаючи на досить високу початкову вартість. Переваг виявилося значно більше.

Принцип дії сонячних батарей

 

Працюють такі пристрої, як сонячні батареї дуже просто. Перетворюючи сонячні промені, в електроенергію, тобто принцип роботи базується на простих законах фізики. Не варто переживати, що даний пристрій зможе працювати тільки влітку. Справа в тому, що сонячні промені досягають поверхні Землі в будь-яку погоду. Безумовно потужність виробленої енергії може знижуватися, однак, робота не припиняється.

Приміром, калькулятор, що працює від світла, працює навіть при слабкому освітленні, тому сонячні батареї також працюють за даним принципом, так як сонячне світло набагато ширше видимого випромінювання, яке виходить від лампи.

Переваги

Головною перевагою сонячних батарей є загальнодоступність. Кожен може скористатися таким пристроєм, завдяки невичерпності джерела енергії. Незважаючи на високу вартість, сонячні батареї фактично не виходять з ладу і є екологічно безпечними. В цілому термін служби складає мінімум 25 років. Функціонування даного типу обладнання не залежить від будь-яких проблем, пов’язаних з постачанням енергії. Сонячні батареї живляться від сонячних променів, тобто, їм не потрібне паливо. Це говорить про те, що при їх використанні ви не будете залежати від цін на різні види палива.

Тому первісна ціна покупки дуже швидко окупиться. Варто відзначити, що сонячні батареї працюють безшумно. Раніше вони мали ряд недоліків, наприклад, низький ККД, а також високу ціну на ринку. Тому багато використовували сонячні батареї, як джерело додаткової енергії. Проте останнім часом дана технологія поступово вдосконалюється. Це робить її більш доступною в ціні, а також дозволяє виробляти достатню кількість електроенергії, для невеликого будинку.