Автоматизація будинку: просто і доступно, – розвіюємо міфи

Засоби масової інформації: технічні і архітектурні видання за останні 10 років, часто звертають увагу на концепції і реалізації проектів “розумного будинку”. В основному автори статей більше зосереджені на розрізнених фрагментах “розумного будинку”, вартості окремих компонентів домашньої автоматизації, і не звертають уваги на те, як вони взаємодіють і яку цінність переваги, які отримують користувачі таких систем.

«Як би не виглядала концепція розумного будинку, він повинен бути досить простий, доступний за ціною і зрозумілий у використанні»

Міф 1. Автоматизація коштує занадто дорого.

«Один з основних пунктів проти систем автоматизації – це коштує занадто дорого». Ви повинні купити обладнання і програмне забезпечення, хтось пише програму для Вашої системи, хтось її встановлює, сервісне обслуговування і т.д.

Все вірно, але давайте порівняємо домашню автоматизацію з покупкою автомобіля. Ми, звичайно, витрачаємо більше грошей на автомобіль, який є джерелом витрат, які ми ніколи не зможемо заповнити.

Витрати, які вкладаються в будинок, в якому Ви живете, або будете жити, в більшій мірі і дуже часто можуть бути відшкодовані. Якщо ви звернете увагу на інші витрати, які люди часто вкладають у, придбання сучасного обладнання: кондиціонування, побутові електричні прилади і кухня – система домашньої автоматизації цілком порівнянна з ціною цих витрат.

Тому виникає питання, чому ми не наважуємося робити вкладення в наш будинок, який є найважливішим проектом нашого життя, і де ми проводимо більшу частину нашого часу?
Тим більше, сьогодні, коли на найвищому рівні за класом і вартості обладнання знаходиться бренд Crestron, завжди можна підібрати устаткування для с доступнішим бюджетом.

Наприклад: компанія Savant дозволяє використовувати планшети від Apple в якості сенсорних панелей, що значно оптимізує витрати.

Також хочу звернути увагу, що інсталяторам потрібно пояснювати клієнтам і показувати, що відбувається “за кулісами” робіт по встановленню обладнання, щоб замовникам було зрозуміло, куди “йдуть” їхні гроші. Це призводить до більш довірчих відносин з клієнтами.

Наприклад: Великий обсяг робіт по підбору, налагодженні і комутації обладнання. На цей етап йде багато ресурсів по 10-14 годин роботи кваліфікованого програміста. В результаті замовники бачать тільки телевізор, колонки, плеєри і ігрові приставки, але не пристрої, які дозволяють їм працювати разом як єдине ціле. Тому що вони фізично не бачать інсталяторів за програмуванням своєї системи, і у них є проблема розуміння, наскільки складною і трудомісткою це може бути.

Міф 2. Обладнання надзвичайно складне в використанні.

З досвіду можна сказати: будь-яка людина у віці від 5 до 95 років цілком може керувати «розумним будинком». Комфорт – справа звички, ми навчилися користуватися смартфонами, планшетами, комп’ютерами і зараз складно уявити наше життя без цих пристроїв.

Основна метою автоматизації та проектування призначеного для користувача інтерфейсу, є можливість зручного використання або управління всіма приладами і пристроями в будинку.

Спроектована система і інтерфейс управління повинно бути дружнім для користувача і обов’язково враховувати їх спосіб життя і переваги ще на етапі програмування.

Автоматизація будинку необхідна для того, щоб зробити життя простіше. Зменшити плутанину і позбутися від вічних пошуків пультів. І замість великої кількості пультів повинен бути абсолютно зрозумілий призначений для користувача інтерфейс, який повинен бути простим в навігації. До того ж, необхідно враховувати, що один алгоритм управління не підходить для всіх. Ми розробляємо систему, орієнтовану на особливостях Вашому житті.

Міф 3. Автоматизація = розумний будинок.

Є два терміни: «Розумний будинок» і «домашня автоматизація», і оману, що вони еквівалентні.

Є різниця між системою «Розумний будинок» і автоматизацією. Це як різниця між великими супермаркетами з продажу компонентів інсталяційним компаніями.

Головною особливістью автоматизації є те, що вона настроюється. Це дозволяє весь ваш будинок або квартиру (аудіо, відео, освітлення, затемнення, вентиляцію і кондиціонування, безпека), налаштувати так, щоб вони працювали разом, як одна система і вона може налаштовується під клієнта. Кожна система в цьому випадку унікальна для їх власника і складається з різних елементів.

Система «Розумний будинок» схожа, але її можна використовувати в типових будинках. «Система автоматизації управляє безліччю майже безмежних підсистем, синхронізація декількох команд з однієї кнопки з будь-якого місця на землі».

Залишити відповідь