Встановлено рекорд бездротової передачі даних по Li-Fi – 10 Гбіт / с

lifi-technology

Передача інформації за допомогою світлових імпульсів не є чимось новим, однак ця методика зазвичай застосовується у сфері оптоволоконного зв’язку. Втім, є й інший шлях в особі технології Li-Fi, що дозволяєпередавати дані бездротовим способом за допомогою масиву світлодіодів. Хоча вказаний метод відомий вже кілька років, він поки насилу пробиває собі дорогу в силу цілого ряду причин, і тим цінніше в цьому зв’язку досягнення мексиканських вчених, які зуміли досягти швидкості передачі в системі Li-Fi на рівні 10 Гбіт / с, що набагато перевищує раніше встановлені рекорди такого роду.

Дане досягнення стало плодом спільних зусиль фахівців мексиканської фірми Sisoft і дослідників з Незалежного технологічного інституту Мексики. При цьому в ході початкового експерименту передавався звук, коли друкована плата підключалася до смартфону через 3,5-мм аудіороз’єм, і звуковий сигнал перетворювався в оптичний. Останній передавався за допомогою спеціального випромінювача по всьому світловому спектру LED-лампи, а в ролі приймача виступав чутливий фотодатчик. Там цей сигнал знову перетворювався на звуковий і відтворювався через наявний динамік.

Практично той же принцип, до слова, можна використовувати і для бездротової передачі інтернет-даних, правда, там в систему повинен входити маршрутизатор. Взагалі така технологія виглядає досить цікаво і може бути затребувана для бездротового обміну інформацією, наприклад, в приміщеннях з підвищеним рівнем радіоперешкод, де не діють традиційні Wi-Fi і Bluetooth (тим більше з розробкою мексиканських вчених відкриваються вельми цікаві перспективи створення “високошвидкісного світлодіодного інтернету” ). Однак у Li-Fi поки що є й досить серйозні недоліки, наприклад, необхідно навчитися передавати світловий сигнал з мінімумом спотворень.

Нагадаємо, Li-Fi передбачає обмін інформацією за допомогою світла. Для цього пропонується з високою частотою змінювати інтенсивність світіння світлодіодних ламп (LED): коливання відбуваються настільки швидко, що попросту непомітні для людського ока. Для реєстрації закодованих таким чином пакетів даних застосовується спеціальний фотодетектор.

Залишити відповідь