У 2020 році у кожного жителя Землі буде по 4 підключених до Інтернету пристрою

На кінець 2014 року в світі буде використовуватися майже 12 млрд підключених до інтернету пристроїв. У розрахунку на одного жителя планети це складе близько 1,7 гаджета, дійшли висновку в компанії Strategy Analytics. За її прогнозами, в 2020 році цей показник зросте до 33 млрд пристроїв, або по 4,3 інтернет-пристрої на одного землянина.

На думку аналітиків, найбільше зростання забезпечить сегмент “інтернету речей” – всіляких датчиків, взаємодіючих без втручання людини (“машина з машиною”, М2М). На другому і третьому місці за поширеністю будуть смартфони і “розумні” домашні пристрої. Strategy Analytics зазначила, що такі традиційні види підключаються до інтернету пристроїв, як персональні комп’ютери (ПК), смартфони та планшети, займають менше третини від загального обсягу інтернет-гаджетів.

“Ще в 2007 році на ПК припадало дві третини інтернет-пристроїв, тепер це тільки 10%”, – зазначив головний аналітик Strategy Analytics Девід Мерсер. У період до 2020 року, припустили експерти, на ринку з’явиться 17,6 млрд інтернет-пристроїв нових категорій. Зростаючий сегмент “інтернету речей” зробить значний вплив на розвиток М2М, інтелектуальних об’єктів, мереж і міст.

“К” інтернету речей “вже підключено п’ять мільярдів пристроїв, і ми лише на початку цієї революції.” Розумні “міста та інтелектуальні мережі – це лише два способи, за допомогою яких” інтернет речей “впливатиме на життя кожного в найближчі роки і десятиліття” , – констатував виконавчий директор Strategy Analytics Ендрю Браун.