Обсяги мобільного інтернету «Київстар» зріс майже вдвоє

Модернізація мережевого обладнання, зростання популярності смартфонів і відсутність помегабайтной оплати викликали значне зростання споживання цифрового контенту в мережі «Київстар».

За три літніх місяці абоненти послуги мобільного інтернету від «Київстар» витратили 4000 Тбайт даних, що на 85% більше, ніж за аналогічний період 2013 року. При цьому середня швидкість в напрямку від базової станції до клієнта склала 131 кбіт / с (влітку попереднього року – 128 кбіт / с).

Вибухове зростання споживання мобільного інтернету за останній рік пояснюється, перш за все, подвоєнням числа смартфонів в мережі «Київстар» і доступними тарифними планами. У 2014 році завершився процес скасування помегабайтной тарифікації для всіх діючих тарифів. Вартість послуги мобільного інтернету і тарифікація не залежить від технологій передачі даних. Для жителів зони ведення бойових дій було введено спеціальний тариф «Вільний Київстар» з нульовою абонентською платою. Доступ до інтернету у користувачів даного тарифу зберігається навіть при нульовому балансі на рахунку.

Однак, ключовим фактором зростання популярності послуги стала підтримка високого рівня показників якості послуг і продуктивності обладнання компанії, без якої використання сучасних мобільних інтернет-сервісів в мережі 2G стало б украй скрутним.

«Значне зростання обсягу передачі даних при використанні застарілого стандарту зв’язку забезпечується безперервною роботою по вдосконаленню і розширенню можливостей мережі. Ми постійно модернізуємо транспортну мережу. В рамках підготовки до впровадження третього і четвертого поколінь зв’язку проводиться поступова заміна обладнання базових станцій, впроваджуються нові функціонали для більш ефективного розподілу ресурсу мережі між голосовим трафіком і трафіком мобільної передачі даних. Варто також відзначити, що ефективна робота забезпечується щоденною оптимізацією параметрів всієї мережі фахівцями технічної дирекції », – коментує Василь Пантів, начальник департаменту управління якістю« Київстар ».

По ряду показників мережа «Київстар» демонструє одні з кращих результатів в світі серед 135 операторів, чиї мережі побудовані з використанням обладнання Ericsson. Такі дані наведені в щоквартальному дослідженні «Міжнародний аудит ключових показників продуктивності серед мобільних мереж Network Quality Benchmarking GSM Radio Network». Так, наприклад, окремі ділянки мережі в Києві в 2-му кварталі поточного року забезпечували середню швидкість передачі даних в години найбільшого навантаження в 155 Кбіт / с – це один з найбільш високих показників серед мереж, які використовують 2G-обладнання компанії Ericsson.