Оператори заплатять по мільярду за 3G-ліцензії

Найбільші оператори мобільного зв’язку, давно очікують від держави дозволу на розвиток “третього покоління” зв’язку, готові заплатити чималі суми, але тільки в разі реального доступу до радіочастот.

Попередній склад Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) підготував “чернетка” тендеру з розподілу 3G-ліцензій. У розміщених на сайті регулятора попередніх документах вартість ліцензій визначена на основі зарубіжного досвіду. Згідно з розрахунками НКРЗІ, ціна за одну ліцензію може коливатися в межах 1-3,27 млрд грн.

Причому прихильники максимальної вартості в своєму коментарі визнали, що можуть піддатися критиці, адже в світі 3G-ліцензії розподілялися на зростаючому ринку. Але з тих пір “третє покоління” мобільного зв’язку втратило свою новизну, у світі повсюдно впроваджується технологія 4G/LTE і активно досліджуються можливості 5G.

Оператори погодилися з вищевикладеним аргументом. “Ми вважаємо запропоновану НКРЗІ вартість ліцензій завищеною і економічно необгрунтованою. Навіть самі автори розрахунків погодилися з тим що це – не догма”, – підкреслив директор з регуляторно-правового забезпечення “Київстар” Андрій Осадчук. На глибоке переконання представника найбільшого оператора, вартість ліцензії на частоти UMTS повинна включати витрати на роботи з конверсії, і в сумі не перевищувати 1 млрд грн для кожного телеком-оператора, який бере участь у конкурсі.

В “МТС Україна” вважають прийнятною ціну в мільярд гривень за 3G-ліцензію, але підкреслюють важливість з надання держава гарантій на проведення очистки від спецкористувачів та передачі радіочастот мобільним операторам. “Ми готові до значних сумах”, – підкреслили в компанії. У прес-службі оператора відзначили, що до значної вартості ліцензії додасться “і достатнього висока” вартість витрат на конверсію. Що, зрештою відіб’ється на вартості послуг для абонентів. “Загальна сума для нас повинна бути економічно виправданою, інакше мобільний інтернет буде багатьом не по кишені через високу ціну”, – аргументували в “МТС Україна”.

В “Астеліті” (life :) ТМ) підкреслили важливість проведення конверсії радіочастот та відкритих прозорих тендерів на нові ліцензії. “Одночасно ми впевнені, що після цього потрібно рівну перерозподіл частот між GSM-операторами для забезпечення рівного доступу до ресурсу для всіх мобільних операторів. Тільки в цьому випадку у всіх українських абонентів буде максимальний доступ до послуг на основі нового стандарту зв’язку по всій Україні в найкоротші терміни “, – упевнений директор з корпоративних регуляторним та юридичним відносинам мобільного оператора life :) Дмитро Фурман.

Залишити відповідь