Київстар отримав нові частоти для будівництва радіо мереж

Національний телеком-регулятор (НКРЗІ) видав «Київстар» ліцензії на частоти в діапазоні 70-80 ГГц в 11 областях України та Києві. Про це повідомляє KitGSM.

Ці частоти дозволяють розгортати радіо мережі в місцях, де будівельні роботи утруднені, або неможливі. Також вони дозволяють забезпечувати бездротову передачу даних зі швидкістю до 2,5 Гбіт / сек на відстані до 6 км.

23 жовтня 2014 НКРЗІ видав «Київстар» ліцензії на частоти в діапазоні 70-80 ГГц в Київській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Харківській, Черкаській областях і в м Київ.

Використання частот в цьому діапазоні дозволяє розгортати мережі мобільного зв’язку на територіях, де потрібно максимально обережне поводження з навколишнім середовищем і будівельні роботи ускладнені, або неможливі. Наприклад, історичні центри міст, заповідники, густонаселені райони, річки, та ін. Дані частоти дозволяють встановлювати радіорелейне обладнання без прокладки волоконно-оптичних ліній та забезпечують бездротову передачу даних зі швидкістю до 2,5 Гбіт / сек на відстані близько 6 км.

Володимир Кабаненко, директор з технічної експлуатації мереж «Київстар»: «наше завдання – забезпечувати якісний зв’язок скрізь, де це потрібно клієнту, і для цього ми використовуємо рішення будь-якого масштабу і рівня складності. Так, частоти 70-80 ГГц дозволять нам вирішити проблему «останньої милі» і організувати для клієнтів бездротові канали швидкісного інтернету на територіях зі складним рельєфом. Крім того, дана технологія допоможе нам в майбутньому, коли знадобиться підключити базові станції 3G / LTE в густонаселених районах і мегаполісах ».

«Київстар» надає послуги найбільшого в Україні спільноті користувачів мобільного зв’язку та інтернету, і обслуговує найбільші обсяги трафіку. У 2013 році в мобільній мережі «Київстар» пролунало 92 млрд дзвінків, використано 177 млрд хвилин, передано 9800 ТБ даних. Обсяги трафіку ростуть, і «Київстар» проактивно впроваджує різні технічні рішення для підвищення продуктивності і розширення ємності мережі.

Відповідно до досліджень українських та зарубіжних експертів, телеком-мережа «Київстар» відповідає всім галузевим стандартам якості, а за багатьма параметрами перевершує не тільки мережі зв’язку в Україні, а й за кордоном.