Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Wi-Fi-мережу в метро забезпечить набагато більшу швидкість, ніж 3G | KitGSM

Wi-Fi-мережу в метро забезпечить набагато більшу швидкість, ніж 3G

У Києві активно взялися за інтернетизацію метрополітену. Вірніше, це планувалося зробити ще пару років тому, але конкретні домовленості з інвесторами були досягнуті лише недавно. На початку грудня КМДА, київський метрополітен і телеком-оператор «Фідомобайл» підписали договір на будівництво та обладнання мережі Wi-Fi в столичному метро. Раніше, наприкінці листопада, КМДА вибрала ТОВ «ЕСУ» для впровадження в метро мобільного GSM-зв’язку в тунелях. До кінця поточного року охоплення становитиме по одній станції з подальшим розвитком на весь метрополітен. Про тонкощі впровадження проекту інтернет-доступу в метро, моделі монетизації, конкуренції з 3G-зв’язком в інтерв’ю IT Expert заявив директор «Фідомобайл» Джефф Хаулі.

– Швидке ймовірне впровадження 3G-зв’язку в Україні якось відіб’ється на виконанні вашого проекту?

  • Ми очікуємо запуску 3G, оскільки наші послуги доповнять 3G-сервіси. Це звичайна практика на розвинених ринках.

– У метро є й інші проекти інтернет-покриття («ЕСУ» і мобільні оператори). Чи є вони конкурентами по відношенню до вашого проекту? Чим планується вигравати у конкуренції?

  • На даний момент в Україні є тільки з’єднання по 2G-зв’язку. Послуги «Фідомобайла» побудовані на Wi-Fi-технології, яка забезпечує швидке та якісне інтернет-з’єднання. Навіть порівняно з 3G бездротова Wi-Fi-мережа забезпечить набагато більшу швидкість, тому користувачі просто зможуть вибирати для себе більш відповідну послугу, яка краще задовольнить їхні потреби. Це альтернатива. При цьому ми будемо розглядати можливість співпраці з одним з  мобільних операторів, при якому користувачі 3G зможуть автоматично підключатися до Wi-Fi-мережі в доступних точках. Подібний крок дозволить завжди гарантувати клієнтові найвищу якість доступу до інтернету.

  Читайте також ⇒  Способи, як посилити 3G сигнал

Також варто враховувати той факт, що не всі пристрої підтримують 3G-з’єднання. Наприклад, більшість планшетів та електронних книг не передбачають підключення SIM-карт або вони не використовуються їх власниками, при цьому зазначені гаджети можуть підключатися до Wi-Fi, який ми і будемо надавати.

Що стосується «ЕСУ», то компанія спеціалізується на побудові мережі для мобільних операторів.

– В які терміни планується реалізувати проект?

  • «Фідомобайл» зацікавлений у тому, щоб приступити до реалізації проекту в найближчі терміни. Тим не менше, не всі в цьому питанні залежить виключно від «Фідомобайла». Перед етапом реалізації потрібно буде пройти через ряд регуляторних і бюрократичних процедур, а також узгодити всі деталі проекту. За умови сприяння з боку міської адміністрації вже до кінця 2015 року ми зможемо реалізувати частину проекту. У першу чергу в планах обладнати центральні станції – «Майдан незалежності», «Театральна», «Золоті ворота», «Хрещатик», «Арсенальна», «Університет», «Палац спорту», а також ескалатори і тунелі.

Мій особистий план – кілька повністю обладнаних станцій і ескалаторів метрополітену вже до осені наступного року. Мушу зауважити, що це досить амбітний план, так як успішна його реалізація значною мірою залежить від швидкості отримання необхідних дозволів. На даний момент над вирішенням цих питань ми активно співпрацюємо з Київською міською держадміністрацією і керівництвом метрополітену. Дуже сподіваємося показати перші результати вже до кінця 2014 року.

– Які безкоштовні сервіси надаватиме компанія? У чому полягають платні преміум-послуги?

  • Безкоштовні послуги будуть включати базові можливості бездротової мережі, при цьому будуть доступні інформаційні ресурси Київської міської держадміністрації та інформація від комерційних партнерів. Користування буде швидким і простим.

Платні преміум-сервіси передбачають доступ до високошвидкісного бездротового інтернету, який дозволити дивитися потокове відео і грати в онлайн-ігри.

– Як буде забезпечуватися Wi-Fi-покриття безпосередньо у вагонах?

  • Покриття Wi-Fi у вагонах буде забезпечуватися за допомогою найсучасніших технологій, які використовуються для надання бездротової мережі в інших розвинених країнах світу. Зазвичай це працює так: пасажири метрополітену приєднуються до точок доступу Wi-Fi, встановленим у поїздах. У свою чергу для поїздів сигнал забезпечується невеликими станціями, розташованими безпосередньо в тунелях. Таким чином, поїзди постійно підключені до мережі протягом всього шляху, це той же принцип, за яким працює мобільний зв’язок. Така система забезпечує користувачу постійний безперервний доступ до інтернету протягом усього часу перебування в метро: на ескалаторах, на станціях і в поїздах.

– Яка модель монетизації проекту?

  • Вона аналогічна моделі більшості Wi-Fi-мереж, які розгорнуті сьогодні в інших країнах. Безкоштовний сервіс зазвичай надається з рекламою. Преміум-сервіс надається на платній основі з можливістю придбання зручного абонемента на день, тиждень або місяць. Ми також сподіваємося досягти угоди з керівництвом метрополітену, щоб додати доступ до Wi-Fi як додаткову можливість до місячних проїзних. Крім цього ми плануємо пропонувати в метро і в інших точках інноваційні способи оплати за різні послуги, в тому числі сервіси «Фідомобайла».

– Компанія планує запустити відеомоніторинг в метрополітені. Він буде оплачуватися метро додатково?

  • За умовами тендеру, частиною проекту «Фідомобайла» є інвестування в розвиток інфраструктури підземного транспорту в Києві. Крім Wi-Fi-покриття, ми додатково забезпечимо метрополітен системами відеоспостереження на станціях і в рухомому складі. Дані системи спостереження будуть використовуватися відповідними службами для контролю дотримання порядку, зниження випадків вандалізму та інших правопорушень, що істотно підвищить безпеку пасажирів метро.

– Які ще (крім проекту в метро) напрямків діяльності можна очікувати від вашої компанії?

  • Одним з ключових напрямів стратегії є розвиток так званого віртуального оператора мобільного зв’язку (MVNO). Ми ведемо переговори з великим оператором мобільного зв’язку з приводу надання пакетних пропозицій клієнтам. Партнерство з нами дозволить оператору доповнювати і підвищувати якість надаваних послуг. Клієнти отримають сучасні та вигідні сервіси, які поліпшать і спростять багато їх щоденні потреби.

Крім того, вже зараз ми працюємо над проведенням бездротового інтернету в інших локаціях Києва.


Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286