Голландці створили оптоволокно зі швидкістю передачі даних в 2,5 тис. Разів вище нинішніх кабелів

Розробники з Технологічного університету Ейндховена з групою з Університету Центральної Флориди сконструювали оптоволоконний кабель, що передає дані зі швидкістю 255 Тбіт в секунду.

Про досягнення пише портал Engadget. Оглядачі зазначають, що показник в 2,5 тисячі разів обійшов нинішні можливості кабелів. Розробники пояснили свій підхід у статті для Nature Photonics.

При створенні нового оптоволокна дослідники застосували нинішню технологію, за якою в кабелі використовується не одна, а кілька світло-провідних серцевин. Подібна модернізація в рази збільшити пропускну здатність кабелю. Також фахівці розробили декілька новинок для паралельної передачу даних.

Читайте також: Що таке оптоволоконні мережі?

Фізики порівняли свій успіх з переобладнанням однополосной траси в семи-смуговий, на якій серед іншого три авто можуть їхати по одній смузі один над одним. Досягнута швидкість в 255 Тбіт в секунду дозволяє пересилати файл розміром в 1 гігабайт за 31 мікросекунду, а на передачу терабайта інформації витрачається 0,03 секунди.

Проте, новинка далека від запуску для масового споживача. Нові дроти відчутно дорожче, а новий стандарт вимагає кардинального оновлення мережевого обладнання. Попередній рекорд поставили фахівці Датського технічного університету – по оптоволокну за допомогою одного лазерного передавача – 5,4 Тбіт в секунду.