Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Що таке СКС? | KitGSM

Що таке СКС?

Структурована кабельна мережа (СКС) існує практично в кожній компанії, організації, починаючи від невеликого офісу, де необхідно об’єднати кілька комп’ютерів, щоб кожен співробітник зміг користуватися загальними мережевими ресурсами (базами даних, мережевими принтерами, доступом в інтернет).

Основним елементом СКС є комп’ютерні мережі (ЛОМ), але завдяки тому, що за цими кабельних мережах може передаватися і інша інформація: аудіосигнали (аналогова телефонія), цифрові сигнали IP телефонії, відеосигнали IP камер відеоспостереження – СКС не тотожне ЛВС. Хоча принципи організації мереж схожі і можуть складатися з однотипних елементів:

Як прокласти кабель в будинку

Дачні дерев’яні будиночки, котеджі, споруди, кам’яні таунхауси, – все побудовано за різними технологіями, мають свої конструктивні особливості, і для кожної будівлі необхідний певний варіант прокладки кабелю.

Існують загальноприйняті стандарти монтажу кабелю. Наприклад необхідність прокладки кабелю в дерев’яних будинках під внутрішньою обшивкою в сталевих або ПВХ трубах, в кам’яних будівлях кабелі повинні або кріпитися в штробі, або монтуватися в гофротрубе за обшивкою з листів ГКЛ, ГВЛ, СМЛ або фанери. Але іноді складно забезпечити можливість пробити в стіні штробу, достатню для укладання цілої труби, а доступ до кабелю для демонтажу або заміни пошкодженого кабелю може бути вельми ускладнений через конструктивних особливостей.

Як правильно прокласти кабель?

Так як же правильно прокласти слабкострумову проводку в дерев’яному будинку або котеджі, і щоб вона гармонійно вписувалася в інтер’єр, а не звисала як в стародавньому сараї? Самим розумним рішенням буде запросити кваліфікованих фахівців для складання грамотного проекту і монтажу кабельної траси, а не намагатися здійснити цю досить складну задачу своїми силами. Професійний підхід наших інженерів допоможе забезпечити Ваш будинок стабільною, гнучкою і естетичної кабельної системою, спланувати внутрішню розводку кабельної траси, схему розподільних коробок, прокладку магістральних (в масштабах будинку) і кінцевих мереж в окремих приміщеннях.

Траса кабельної лінії повинна бути спроектована таким чином, щоб скоротити витрату кабелю. Всі кабельні переходи повинні виконуватися або за суворої вертикалі, або по горизонталі під стелею або на висоті 2,5 метра. Кожна лінія повинна бути пронумерована, на бирках позначається марка кабелю, напруга, переріз, номер або найменування, дата монтажу. Бірки розташовують через кожні 50м.

Кабельна система повинна бути надійно захищена від зовнішніх джерел, що можуть негативно вплинути на цілісність проводки, як то, сонячні промені, підвищена вологість, надто висока або низька температура, вібраційні навантаження і інші чинники, що допускають механічне пошкодження. Добре захищена проводка в той же час повинна бути доступна для демонтажу та обслуговування в разі пошкодження кабелю.

Прихована проводка

Для прихованої прокладки кабелів через стіни, перегородки, патруби, міжповерхові перекриття, в борознах, виконаних в стінах, в гіпрочной стіні і т.д. вибирають ізольовані кабелі типу ВВГнг, NYM, ВВГ, або дроти в загальній захисній оболонці (гофре), що забезпечує механічний захист. Сучасні кабелі мають міцну ізоляцію, довгий термін служби і пламегасящее наповнення, і в принципі достатньо розмістити їх в гофре, а не в металевих трубах по застарілим стандартам СНиП. Кабель ВВГ і ВВГнг розрахований на температуру від -50 ° С до + 50 ° С, служить до 30 років. Букви «нг» в позначенні марки говорять про негорючості ізоляції проводу. Випускаються двох, трьох і чотирьох жильні кабелі з перетином жив від 1,5 до 35,0 м ². Стандартне перетин для прихованої проводки: для освітлення – 1,5 кв. мм, для розеткових мереж – 2,5 кв. мм., а для електричної плити буде достатньо 4 кв. мм. На сайті компанії можна придбати кабелі різної маркування.

Грамотно виконана прихована проводка не надасть труднощів при необхідності знайти, видалити або замінити пошкоджений кабель.

Відкрита проводка

Відкриту проводку виконують в пластмасових трубах, в спеціальних кабельних плінтусах, в спеціальних кабель-каналах (пластикових, металевих і т.д.), на струнах, тросах, роликах, ізоляторах і т.п. Для відкритої проводки найкраще використовувати кабелі в подвійній ізоляції ВВГнг або потрійній ізоляції NYM.

Різноманіття варіантів прокладки кабелю для розведення проводки по дому дає можливість не порушити стилістику приміщення і забезпечити надійний захист.

Проводка в кабель-каналах
Палітра кабель каналів досить різноманітна: різні колірні рішення, стилізація під дуб на темній основі, бук на світлій основі, темний горіх на світлій основі, венге на темній основі, світлий горіх на світлій основі і безліч інших варіантів. На нашому сайті Ви можете купити кабель-канали найбільш відповідні стилістиці і конструкції Вашого будинку.

У системах кабель каналів для забезпечення безпеки передбачені спеціальні роздільники і відсіки для того, щоб відокремити силові, освітлювальні і слабкострумові дроти (комп’ютерні дроти, телевізійні дроти, телефонні дроти і ін.) Аксесуари кабель-каналів (розетки, роздільники, супорти, адаптери, модулі і т.д.) органічно вписуються в цілісність структури завдяки єдиному дизайнерському рішенню. Завдяки використанню модулів легко забезпечити гнучке планування монтажу обладнання, вони дозволяють змінювати розведення проводки і розміщення електрообладнання, розеток і вимикачів.

До речі, з огляду на особливості будови заміського будинку, доводиться взяти до уваги фактор просідання будівлі (в рік приблизно на 3 см.), Це призводить до деформації кабель каналів при відкритій проводці. Тому для дачного будинку краще вибирати найбільш пластичні варіанти кабель каналів з негорючих або самозатухающих матеріалів, що володіють електроізоляційними властивостями. Для більш щільного прилягання кабельної магістралі до основи будови багато виробників кабель каналів оснащують системи проводки спеціальним ізолюючим ущільнювачем, що підсилює пластичність, міцність і цілісність кабельної мережі.

У неопалюваних підвалах, гаражах, комірках, коридорах, на горищах та інших підсобних дерев’яних спорудах можна зробити відкриту проводку з використанням скоб. Цвяхи скоб забиваються в саман, розчинні шви між каменями, цеглою, блоками, шлакоблоками. Відстань між скобами 20-50 см.

 

Залишити відповідь