Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Підсилювач GSM сигналу для вуличного покриття. | KitGSM

Підсилювач GSM сигналу для вуличного покриття.

До нас не рідко звертаються з проханням, підібрати підсилювач gsm сигналу для вуличного покриття. Основна ідея подібних проектів – «вбити відразу двох зайців»: гарантувати стабільну роботу мобільного зв’язку всередині будинку і поліпшити якість зв’язку на території ділянки, навколо нього.

Як правило, подібні завдання виникають коли неможливо здійснювати роботи з прокладання кабелю і установки антен для системи посилення всередині будинку.

Можна виділити кілька типів звернень:

  • Клієнт шукає виконавця для свого проекту. На момент дзвінка, клієнт вже точно знає, що і де йому потрібно встановити, так як вже встиг ознайомитися з різними варіантами вуличного покриття на підсилювачах gsm (наприклад, на форумах)
  • Клієнт нічого не знає і не розуміє в цих системах, у нього є тільки «реальна проблема», яку треба вирішити. У цьому випадку клієнт повністю довіряє компанії, в яку звертається.

Важливо відзначити, що достовірної інформації про реалізацію подібних проектів в мережі інтернет вкрай мало: всюди фігурує маса красивих картинок і відео роликів з ключовими словами: це дійсно працює, очікуваний результат досягнутий, ніхто не постраждав і всі щасливі!

Найчастіше пропонується змонтувати підсилювач gsm сигналу на вулиці, «адже на картинках в інтернеті все чудово працює!». Але досвідчені компанії відмовляються від подібних «швидких» проектів, або пропонують надійні і далеко не бюджетні рішення з низкою суттєвих вимог до розташування обладнання і обмежень по зоні покриття системи. Для клієнта вони можуть здатися занадто дорогими і витратними.

Але, так як проблема з якістю зв’язку у клієнта стоїть руба, рано чи пізно перебувати підрядник, погоджується допомогти. В результаті, в черговому інтернет магазині клієнтові пропонують проект, згідно з яким, підсилювач сигналу розміщується на вулиці, а антени, підключені до системи посилення, розміщуються біля будинку і «пробивають наскрізь» потужним сигналом весь будинок і ділянку, як би створюючи зону впевненого покриття стільникового зв’язку.

Нерідко з подібним питанням звертаються власники санаторних комплексів, яким необхідно встановити на території щоглу з антенами, за допомогою якої необхідно забезпечити впевнений прийом стільникового зв’язку у всіх будівлях комплексу.

Нижче розглянемо варіанти установки підсилювачів gsm:

Варіант установки в приміщенні:

Якщо уявити, «класичну» схему установки системи посилення стільникового зв’язку на базі репитера для внутрішнього покриття, ми отримаємо таку картину:

  • Сигнал стільникового зв’язку від базової станції приймається на GSM антену, встановлену в місці, де його енергетика знаходиться на достатньому рівні для ефективної роботи системи.
  • Від GSM антени сигнал надходить по кабелю в  репитер GSM (підсилювач), в якому відбувається його посилення до необхідної потужності.
  • Після репитера сигнали передаються на внутрішню GSM антену, яка випромінює «посилений» сигнал на задану площу всередині приміщення.
  • Посилення зв’язку від телефону до базової станції відбувається в зворотній послідовності.
  • Так як описувана вище «класична» система будується на базі репитера прямого посилення, не використовуючи перенесення частоти, GSM антени повинні бути рознесені між собою, або відокремлені один від одного стінами, перекриттями, які дозволяють домогтися максимального рівня ізоляції (розв’язки), щоб сигнали з антен не “перетиналися» і не викликали збудження репитера. В іншому випадку спрацьовує автоматичне регулювання посилення (АРУ), що викликає зниження посилення або спрацьовує система захисту, зовсім відключає репітер GSM.

Можливий варіант установки підсилювача GSM на вулиці:

Розглянемо «класичну» схему установки системи підсилення для вуличного покриття:

  • Як і в попередньому варіанті, сигнал стільникового зв’язку від базової станції приймається на Зовнішню антену, встановлену в місці, де якість сигналу знаходиться на достатньому рівні для ефективної роботи системи.
  • Від зовнішньої антени сигнал надходить по кабелю в репитер GSM, в якому відбувається його посилення до необхідного рівня.
  • Після репитера сигнал передається на сервісну антену, яка випромінює «посилений» сигнал в певний сектор, як правило, не збігається з напряму прийому сигналу, забезпечуючи необхідну зону покриття.
  • Посилення зв’язку від телефону до базової станції відбувається в зворотній послідовності.

У даному варіанті системи відсутні елементи ізоляції між антенами, що накладає суттєві обмеження на її можливості. Максимальної віддачі від подібної системи можна досягти у випадку, який описаний на малюнку вище:

  • Донорна і сервісна GSM антени рознесені на максимально можливу відстань один від одного, як по висоті, так і по напрямку прийому-передачі сигналів.
  • Донорну GSM антену необхідно розміщувати в тому місці, де є сигнал, а сервісну антену, в тому місці, де сигнали від базових станцій відсутні, або знаходяться на мінімально низьких значеннях.
  • При намірі встановити таку систему, необхідно приймати до уваги, що на період використання системи, в районі її розміщення не повинно проводитися розвитку мереж операторів стільникового зв’язку. В іншому випадку, кожна зміна вимагатиме адаптації системи посилення під нові значення рівнів сигналів або зовсім може призвести до неможливості її використання.
  • Як правило, подібні системи будуються під одного оператора стільникового зв’язку і реалізовані або на смугових, або на канальних репітера.

Нестабільний варіант установки підсилювача gsm сигналу на вулиці «швидкий і дешевий»

А тепер розглянемо схему установки систем підсилення для вуличного покриття, які ми нерідко зустрічаємо на об’єктах наших замовників, які звертаються в нашу компанію, з проханням виправити ситуацію з якістю стільникового зв’язку. Виглядає вона приблизно так:

  • Сигнал стільникового зв’язку від базової станції приймається на зовнішню (донорну) GSM антену спрямованого або штирьового типу), встановлену, як правило, десь у кроні високого дерева.
  • Від зовнішньої GSM антени сигнал надходить по кабелю в репитер (підсилювач gsm сигналу), встановлений біля основи того ж дерева, в ньому відбувається посилення сигналу.
  • Після репитера сигнал передається на сервісну GSM антену, встановлену, як правило, десь біля коріння того ж дерева, або на кілька антен, рознесених по території ділянки.
  • Сервісні антени випромінюють «посилений» сигнал, нерідко в той же сектор, звідки він приймається від БС.
  • Мінімальна розв’язка між донорною і сервісними антенами і неправильне їх напрямок, істотно знижують посилення ретранслятора і як наслідок, зону покриття, створювану системою посилення стільникового зв’язку.
  • У підсумку, зона покриття стільникового зв’язку, мінімальна і не забезпечує якісну роботу телефонів не тільки всередині будівель, але і вкрай нестабільна на вулиці.

Висновок:

Установка підсилювача gsm на вулиці можлива не у всіх випадках. Перш ніж замовляти подібну систему, потрібно провести детальний аналіз ситуації на об’єкті і попередити клієнта про можливі проблеми і наслідки, що виникають у процесі експлуатації даної системи.

Отримайте безкоштовну консультацію прямо зараз:


Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to CMFAQ_Base::title_or_content_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /home/kitgsm/kitgsm.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286